Futiskerho jatkaa vuoden loppuun!
19.11.2018 0:48 Uutiset / Pääsivusto

Vielä ehtii Futiskerhoon!

Loppukesänä järjestetty ja huiman menestyksen saanut Futiskoulu seuran uusille pikkujunnuille päättyi ja nyt onkin hieman isompien junioreiden vuoro. Pari viikkoa pyörinyt Futiskerho jatkaa jouluun asti ja mukaan ehtii ja mahtuu vielä hienosti.

Perjantaisin klo 14-16 Pajamäen kuplassa järjestettävä PPV:n Futiskerho on tarkoitettu kaikille seuran ala-asteikäisille jäsenille. Tarjolla on paljon pelaamista ja muuta jalkapalloon liittyvää toimintaa. Kerhon toiminta on hyvin lapsilähtöistä, eli lapset saavat myös itse ideoida ja suunnitella toimintaa. Futiskerho on maksuton! Toimintaa on tarkoitus jatkaa myös vuoden 2019 puolella.

Futiskerhoa järjestetään loppuvuoden 2018 aikana Pajamäen kuplahallissa (Takkatie 36) perjantaisin klo 14-16 aina 21.12.2018 asti (HUOM! Ei 7.12.2018).

Mukaan voi ilmoittautua tästä löytyvällä lomakkeella, ja paikalle voi tulla itselleen sopivaan aikaan eli kun esim. koulusta ehtii – tasan klo 14 ei tarvitse olla paikalla.

Lisätietoja antaa Futiskerhon vetäjänä toimiva PPV:n valmennuspäällikkö Juuso Kokkonen – juusokokkonen2(at)gmail.com

Nähdään hallilla! PPV on hyvää seuraa!


   
Lisää uutisia
Pajamäen Pallo-Veikot Ry
«  Heinäkuu   »
Kategoriat