PPV-kausikysely_2018
12.12.2018 13:50 Uutiset / Pääsivusto

Kyselyjen kertomaa

PPV-kausikysely toteutettiin marraskuun 2018 aikana. Kysely lähetettiin joukkueenjohtajille, jotka edelleen lähettivät ne joukkueensa jäsenille.

Erilaisia väittämiä arvioitiin asteikolla täysin samaa mieltä-täysin eri mieltä (arvosanoilla 5-1). Väittämät jaettiin kahteen kokonaisuuteen; joukkueen ja seuran arvioinnit. Vastauksia saatiin todella mukavasti, vastaajia 48 kpl. Kaikkien vastauksien keskiarvo oli 3,85, mikä on todella hieno tulos.

Yleisesti ottaen vastaajat olivat tyytyväisiä joukkueiden toimintaan, seura ja hallitus tuntuivat jääneen hieman etäiseksi päivittäisestä toiminnasta. Myös seuran tavoitteet ja visiot ovat jääneet hämärän peittoon vastaajilla. Lukuisissa vastauksissa oltiin huolissaan harjoitteluolosuhteiden jatkuvuudesta. Myös nettisivujen toimivuudessa on parannettavaa.

Avovastauksissa saimme todella arvokkaita kommentteja seuratoiminnan kehittämiseen. Avovastauksissa tuli myös mukavaa palautetta ihan nimitasolla seuran eri henkilöille.

Tulokset käydään tarkasti läpi ja varmasti tästä saadaan lisätyökaluja seuran ja toiminnan kehittämiseen.

Kausikyselyn tulokset.

Kiitokset kaikille vastaajille!


   
Lisää uutisia
Pajamäen Pallo-Veikot Ry
«  Syyskuu   »
Kategoriat