Uusi lippumalli on äänestetty
25.5.2019 13:36 Uutiset / Pääsivusto

Kuvassa uusi PPV:n lippumalli

Seuramme jäsenistöllä oli valta käsissään, kun äänestettiin PPV:n uudesta lippumallista.

Ääniä saimme komeat 111 kappaletta, ja tulos oli melko murskaava: peräti 94 prosenttia vastanneista äänesti leijonalogollista lippumallia (jutun pääkuvassa). Lippu on linjassa seuran muun visuaalisen ilmeen kanssa. Leijonalogo ja fontit ovat mietitty yhteen seuran nykyisen graafisen ulkoasun kanssa, ja samat elementit löytyvät esimerkiksi uusista PPV-kaulahuiveista.

Leijonalogolla varustettuja lippuja tilataan siitä kiinnostuneille joukkueille kevään ja kesän aikana.

Kilpaileva vaihtoehto (alla kuvassa) saalisti ainoastaan 6 prosenttia äänistä. Kyseinen lippumalli on peräisin hieman kauempaa, 90-luvulta. Silloin PPV:lle suunniteltiin graafisen suunnittelijan voimin oma lippumalli.


Kiitos kaikille äänensä antaneille!


   
Lisää uutisia
Pajamäen Pallo-Veikot Ry
«  Joulukuu   »
Kategoriat