PPV hakee JUNIORIPÄÄLLIKKÖÄ
30.6.2021 9:53 Uutiset / Pääsivusto

PPV hakee JUNIORIPÄÄLLIKKÖÄ

TULE MUKAAN KASVATTAMAAN LÄNSI-HELSINGIN SYMPAATTISINTA JUNIORISEURAA!

Pajamäen Pallo-Veikot (PPV) on Pajamäessä toimiva noin 300 pelaajan seura. Tulevina vuosina panostamme strategiamme mukaisesti junioritoiminnan kehittämiseen, jotta voimme tarjota tasa-arvoisesti kaikille pelaajillemme laadukkaan polun kohti omaa huippuaan.

PPV:n junioritoiminta rakentuu motivoituneiden vapaaehtoisten valmentajien työn ympärille. Haemme nyt JUNIORIPÄÄLLIKKÖÄ tukemaan näiden valmentajien työtä sekä vastaamaan seuran nuorimmista ikäluokista.

JUNIORIPÄÄLLIKKÖ

Avoinna olevaan JUNIORIPÄÄLLIKÖN tehtävään kuuluu mm. vastata itsenäisesti päiväkoti- ja kouluyhteistyöstä, vuosittaisista jalkapallokouluista ja uuden ikäluokkajoukkueen käynnistämisestä. U6–U7 ikäluokkia vanhemmissa joukkueissa junioripäällikön tärkein tehtävä on vapaaehtoisten valmentajien työn ohjaaminen ja tukeminen. Lisäksi tehtäviin kuuluu toiminnan järjestäminen ja ohjaaminen junioripelaajien iltapäivissä ja koulujen loma-aikoina sekä sopimuksen mukaan muita valmennuksellisia tai seuraympäristön tehtäviä.

Tarjoamme:

- Monipuolisia työtehtäviä juniorijalkapallon parissa

- Mahdollisuuden päästä johtamaan ja tukemaan motivoituneita vapaaehtoisia valmentajia sekä rakentamaan seuran toimintakulttuuria

- Pienen ja yhteisöllisen jalkapalloseuran, joka haluaa kehittää junioritoimintaansa

Odotamme Sinulta:

- Yhteistyötaitoja ja kykyä tukea vapaaehtoisia valmentajia työssään

- Näkemystä hyvästä toimintaympäristöstä jalkapalloseurassa sekä kykyä viedä asioita käytäntöön

- Pedagogista osaamista lasten ja nuorten kanssa

- Kokemusta jalkapallovalmentamisesta ja riittävää lajiosaamista

Katsomme eduksi:

- Kasvatus- ja liikunta-alan koulutuksen

Lähetäthän vapaamuotoisen hakemuksen, jossa kerrot itsestäsi, taustastasi sekä kuvailet näkemystäsi hyvästä toimintaympäristöstä jalkapalloseurassa. Entä miten veisit ajatuksiasi hyvästä toimintaympäristöstä käytäntöön? Hakemuksen dl 6.8.21, mutta sopivan henkilön löydyttyä voimme täyttää paikan jo hakuaikana. Vakituisen tehtävän viikoittainen työaika on sovittavissa joustavasti. Tehtävän aloitus on syksyllä 2021.

Hakemukset ja mahdolliset kysymykset sähköpostitse: vappu.ylinen@gmail.com

Tehtävään valitulta tullaan tarkistamaan rikosrekisteriote (laki lasten kanssa työskentelevien rikostaustan selvittämiseksi).


   
Lisää uutisia
Pajamäen Pallo-Veikot Ry
«  Heinäkuu   »
Kategoriat