Seuran hallituksessa vaihtuvuutta
18.10.2019 10:41 Uutiset / Pääsivusto

Seuran syyskokouksessa oli suorastaan jäsenryntäys!

Seuran jäsenistö pääsi käyttämään ääntään seuran syyskokouksessa 10.10.2019.

Kokoukseen saapui ennätysmäisen paljon osallistujia: mukana oli 15 seuran jäsentä – siis enemmän kuin hallitukseen mahtuu jäseniä! Meinasipa Talin Kartanon kokoustiloissa jo loppua istumapaikatkin. Tämä, jos mikä, on positiivinen asia, ja kertoo siitä, että kiinnostus seuratason toimintaan ja johtamiseen on herännyt.

Kokouksen tärkein anti oli uuden hallituksen ja puheenjohtajan valinta sekä toimintasuunnitelman, jäsenmaksun ja tulo- ja menoarvion hyväksyminen. Kokouksen materiaalit löytyvät linkkeinä jutun lopusta.

Seuran hallitus kokee isoa vaihtuvuutta tämän vuoden jälkeen. Seuran puheenjohtajaksi vuodelle 2020 valittiin Heikki Suokas.

PPV ry, hallitus 2020:

  • Heikki Suokas, puheenjohtaja
  • Kimmo Assmuth
  • Kia Eskola
  • Jonna Hakulinen
  • Otto-Ville Kaukoniemi
  • Reima Särkijärvi
  • Janne Valkonen
  • N.N.
  • Vappu Ylinen

Onnea uudelle puheenjohtajalle ja hallituksen jäsenille! Kasassa on osaava, ammattitaitoinen ja innokas porukka, joka pystyy jatkamaan seuran positiivista kehitystä ja viemään toimintaa eteenpäin.

Nykyinen hallitus (Juuso Kokkonen, Jonna Hakulinen, Gitta Kauppi, Hannu Kolmonen, Antti Lehto, Antti Peltonen, Petri Riikonen, Reima Särkijärvi) pysyy vastuussa vuoden loppuun asti, ja uusi hallitus astuu virallisesti toimiinsa vuoden vaihduttua.

Nykyisestä hallituksesta kaksi jäsentä jatkaa hallituksessa myös ensi vuonna. Sivuun jää vuosikymmenten verran kokemusta seuran hallitustyöstä: moni sivuun jäävistä jäsenistä on ollut mukana hallituksessa yli 10 vuotta. Hattu kouraan – te olette tehneet ison työn seuran johdossa!

Kiitos yhteistyöstä ja vielä kerran – onnittelut uudelle puheenjohtajalle ja hallitukselle!

- Juuso Kokkonen, puheenjohtaja

Syyskokouksen pöytäkirja 2019.pdf

toimintasuunnitelma.pdf
tulo- ja menoarvio + jäsenmaksu.pdf

Uutista päivitetty 1.9.2020: poistettu hallitukseen valitun henkilön nimi hänen omasta pyynnöstään ja hänen erottuaan myöhemmin hallituksesta.


   
Lisää uutisia
Pajamäen Pallo-Veikot Ry
«  Lokakuu   »
Kategoriat