Taitokoulutoiminta ikäluokille 2010-2012 alkaa!
Pajamäen Pallo-Veikot RyJulkaistu: 02.11.2021 00.00

Taitokoulutoiminta ikäluokille 2010-2012 alkaa!

Seuran tarjoamaa taitokoulutoimintaa on jatkossa tarjolla ikäluokille 2010,2011 ja 2012.

Taitokoulutoiminta on tarkoitettu pelaajille, jotka ovat innokkaita harjoittelijoita ja haluavat saada lisäharjoitusta omien harjoitusten lisäksi.

Taitokoulu harjoitukset ovat aina maanantaisin klo 17-18 Pajamäen hallissa. Taitokoulutoiminnan hinta on 20e/kuukausi ja toimintaan voi sitoutua aina kuukaudeksi kerrallaan, jolloin ei tarvitse tehdä pitkäaikaista sitoutumista saman tien.

Harjoituksissa on tarkoitus harjoitella paljon henkilökohtaista taitoa, 1v1 pelaamista sekä erilaisia pelinomaisia harjoitteita, jossa jokainen pelaaja saa paljon kosketuksia palloon. Harjoituksissa huomioidaan jokaisen ikäluokan herkkyyskaudet ja harjoituksiin kuuluu erilaisia fysiikka, koordinaatio sekä kehonhallintaharjoitteita.

Harjoituksista vastaa seuran junioripäällikkö Mikko Niskanen ja mikäli intoa taitokoulutoimintaan löytyy, ilmoittautua voi suoraan alla olevaan sähköpostiosoitteeseen:

mikko.niskanen@ppv.fi

Toivottavasti mahdollisimman moni innostuu tulemaan mukaan kehittymään ja kesyttämään palloa!